Yerli Malının Destekçisi 'Beyaz Tabak' 30 Yaşında

Beyaz Tabak otuz yaşında.. Tekstil mühendisi bir çift olan Arzu ve Mustafa Tabak 1990 yıllarında Beyaz Tabak serüvenini başlatmışlar kemeraltı çarşısında. Aile yadigarı olan markaları ilk etaplarda fastfood, çorbacı ile devam ederken on yıl kadar süren bir lokanta deneyiminden sonra bakliyat, baharat ve glutensiz ürünlerle bir referans noktası haline gelmiş.

Yerli Malının Destekçisi 'Beyaz Tabak' 30 Yaşında
21 Mart 2022 - 21:42 - Güncelleme: 22 Mart 2022 - 11:33

Kemeraltı çarşısı kendi içerisinde birçok lezzete ev sahipliği yapıyor fakat içlerinden bir tanesi oldukça farklı. Beyaz Tabak’ta  çeşitli baharatları bulabilme imkanına sahipsiniz. "Beyaz Tabak"ta tüketici ile buluşturdukları ürünlerin yerel,ilaçsız ve sağlıklı olmasına son derece dikkat ettiklerini belirten Arzu Tabak," Sağlıklı ve doğal beslenmenin günümüzde çok önemli olmasından yola çıkarak, dükkanımıza ürün seçerken kendi mutfağımızda güvenerek tüketecegimiz gıdalar olmasına özellikle dikkat ediyoruz. Sattığımız her bakliyatı önce evimin mutfağında pişiriyorum.Eğer memnun kalırsam sonrasında dükkanımızda satmaya başlıyoruz.Menşei belli, yerli malı satmaya özellikle itina ediyoruz."dedi.

Üstelik gluten alerjisi olanlar içinde ayrı olarak hem dükkanda hem de sitelerinde bir köşe oluşturarak glutensiz ürünlerin çeşitliliğine ve kolay ulaşılabilirliği konusunda bir hayli titizler.Yerli üreticiyi ve kooperatifleşme misyonunu destekleyen Tabak Ailesinin bu önemli kutlamasına üç değerli kooperatif de eşlik etti. Urla Kadın Kooperatifi üyesi Sibel'in Ekmekleri, Yabandan Mutfağa oluşumunun kurucusu aynı zamanda Belen Tarım Kooperatifinin üyesi Sevim Şahin ve Tire Dağ Kooperatifi Başkanı Süleyman Övul konuklara ürünleri hakkında bilgi verdiler.Kooperatif ürünlerini destekleme kararı alan Tabak çifti, özellikle kadın üreticilerin ürünlerini raflarında bulunduracakların müjdesini verdi.

Beyaz Tabak Kemeraltı çarşısında sunduğu bu çeşitliliklerin otuzuncu yılı kutlamasına Müzisyen Barış Öztürk’ün kemanından çıkan muhteşem nağmeler ayrı bir renk kattı. 
 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum