Cemil Dirim

Cemil Dirim

Lezzet Durakları

Çeşme Kervansaray Restoran

12 Temmuz 2021 - 01:40

Pandemi nedeni ile en büyük zevklerimizden birisi olan dışarıda yemek yemekten mahrum kalmıştık. Uzun süre evde kalınca herkes mutfakta daha çok zaman geçirmeye ve meraklı olanlar değişik yemekler yapmaya başladı. Ancak çoğu başarısız oldu. Çünkü yılların deneyimine sahip ustaların pişirdiği gibi yemek yapmak kolay değil. Yasakların kalkması ile artık sevdiğimiz mekanlara gidip özlediğimiz lezzetleri tatmaya başladık. Önceliği tanıdığımız bildiğimiz mekanlara verdik. Ancak dostların tavsiyesi üzerine yeni mekanlar keşfetmekten de geri kalmıyoruz.
Geçtiğimiz günlerde Gazeteci Dostumuz Özgür’ün tavsiyesi üzerine Çeşme’de Kervansaray Otel’in bahçesinde açılan Kervansaray Restoran’a birkaç arkadaşımla gittik. Kebaplarının methini daha önceden duyduğumuz Kervansaray Restoran’ın ortamı çok güzel. Ortada bulunan havuzun çevresine sıralanmış masalarda oturup bir taraftan tarihi kervansarayı incelerken, bir taraftan da kebaplarının tadına baktık. Restoranın menüsünde öne çıkan kebap çeşitleri: Kiremitte Kilis Tava, Ali Nazik, Patlıcan Kebabı, Beyti. Adana Kebap, Kuzu Kaburga, Altı Ezmeli, Sarma Beyti, Antep Lahmacun ve pide çeşitleri.
Kervansaray Restoran’ın işletmecisi İzmir’de siyasi çevrelerin yakından tanıdığı Mustafa Korkmaz. Büyük özenle yenilenen restoran, bu yıl Çeşme’de kebap severlerin adresi olacak gibi. Bizim gittiğimiz akşam masaların büyük bölümü doluydu. Mustafa Korkmaz’ın Gaziantep’ten getirttiği kebap ustalarının yaptığı birbirinden leziz yemekleri tattıkça bu doluluğun nedenini daha iyi anladık.
Restoran da ilk olarak birbirinden leziz soğuk mezelerin tadına baktık. Daha sonra hafif acılı Antep Lahmacun, bize “ işte gerçek lahmacun bu” dedirtti. Sırayla masaya gelen kuzu şiş, kiremitte Kilis Tava da eşi az bulunur lezzetteydi. Restoranın havuz başında geç saatlere kadar sohbet edip dostlarla güzel bir gece geçirdik.
Çeşme’de güzel bir ortamda, uygun fiyata birbirinden leziz kebap ve pidelerin tadını çıkarabileceğiniz bir mekan Kervansaray Restoran. Gönül rahatlığı ile lezzet tutkunlarına tavsiye ediyorum.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum