Özyeğin Üniversiteli genç şeflerden Starbucks'a 4 yeni lezzet!

Özyeğin Üniversitesi ile Starbucks yeni bir işbirliği başlattı. Üniversitenin Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencileri Starbucks için yeni lezzetler yaratıyor. Bunlardan 4 tanesi şimdiden raflardaki yerlerini aldı

Özyeğin Üniversiteli genç şeflerden Starbucks'a 4 yeni lezzet!
21 Kasım 2022 - 16:38
Kahvedeki uzmanlığının yanı sıra yiyecekleriyle de misafirlerine eşsiz bir deneyim yaşatan Starbucks, Türkiye’nin yenilikçi ve girişimci üniversitesi Özyeğin Üniversitesi  Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü ile güçlerini birleştirdi. 
 
Starbucks, Özyeğin Üniversitesi iş birliğiyle Üniversitenin Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencileri Metehan Sepici ve Özge Beydili’nin hazırladığı dört tarifi yiyecek portföyüne ekleyerekgençlerin hayallerinin ve yeteneklerinin sınırı olmadığına dikkat çekiyor. 
 
Geleceğin şeflerinin hayatlarına dokunmak amacıyla yola çıkılan proje ile, öğrencilerin hazırladıkları reçeteler özenle seçildi ve Starbucks misafirlerine sunulmak için raflara taşınarak öğrencilerin hayallerine ortak olundu. Starbucks, genç yeteneklerin elinden çıkan bu lezzetleri raflarına taşıyarak tüm gençlere, her alanda hayallerine giden yolda cesaret vermeyi amaçlıyor. 
 
Özyeğin Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümü geleceğini gastronomi alanında gören gençlere dünya standartlarında eğitim sağlıyor. Starbucks ile birlikte hayata geçirilen bu proje ile Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencilerine gerçek iş dünyasının içinde gelişime ve fırsatlara açık bir meslek hayatı sunduğunu gösteriyor. Proje kapsamında Özge ve Metehan’ın yetenekli ellerinden; Balkabaklı Ekler, vegan tüketime uygun Çikolatalı Kek, Ispanaklı Pastırmalı Tart ve Portakallı Cookie ürünleri Starbucks raflarında yerini alma şansını kazanıyor. 
 
Starbucks, global bir marka olmanın deneyimlerini öğrencilerin teknik bilgisi ve yetenekleriyle birleştirdiği bu proje ile mağazalarında yeni lezzetlere kapılarını heyecanla açıyor. Gençlerin sevdiği bir marka olan Starbucks, gençlerin yeteneklerini ve hayallerini destekleyen projesiyle misafirlerinin yüzünü güldürürken, gençlere de cesaret verecek bir adım atıyor.
 
Starbucks ve Özyeğin Üniversitesi iş birliği kapsamında Özge ve Metehan’a ait reçeteler ile hazırlanan 4 yeni lezzet; Balkabaklı Ekler, vegan tüketime uygun Çikolatalı Kek, Ispanaklı Pastırmalı Tart ve Portakallı Cookie 31 Ekim itibarıyla tüm mağazalarda misafirlerle buluştu. 

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum